Batų priežiūros instrukcija

NAUDOJIMO INSTRUKCIJA

Prieš pradedant naudotis gaminiu, būtina atidžiai susipažinti su šia instrukcija – joje pateikiama svarbi informacija apie gaminį.

I. Aprašymas

Batų paviršius, pamušalas ir apmušalas padaryti iš natūralios odos, gaminamos Lenkijoje pagal ES reikalavimus. Panaudotos medžiagos nekenkia vaiko pėdai, užtikrina tinkamą termoreguliaciją ir prisitaiko prie individualios pėdų formos. Bato padai neslidūs, labai lengvi ir elastingi, leidžiantys pėdai natūraliai judėti tarppirštakaulinių sąnarių linijoje. Atitinkamo dydžio plačios noselės suteikia pirštams judėjimo laisvę ir apsaugą nuo deformacijos. Modelių įvairovė leidžia juos kuo puikiausiai pritaikyti prie kiekvienos pėdos ir naudojimo sąlygų.   

II. Pastabos ir kontraindikacijos

1. Avalynė turi būti gerai pritaikyta prie pėdų. Būtina pasirinkti tinkamą dydį, nes per maža avalynė gali deformuoti pėdą, o per didelė neleis batui atlikti savo funkcijos. Pasirenkant dydį, svarbu nepamiršti, kad batas turi būti 10 mm ilgesnis už pėdą, kadangi vaiko pėda greitai auga, be to, vaikščiojimo metu pakinta jos matmenys. Vaikų pėdas reikia matuoti kas tris mėnesius ir tada paaiškės, ar jam reikalingi didesni batai, kad per maži nedeformuotų pėdų. Batus galima pritaikyti prie siaurų arba stambesnių pėdų – tai padaroma  rišant arba susegant lipdukais.                                                                                         

2. Nusiaunant ir apsiaunant avalynę, raišteliai visada turi būti atrišti, o lipdukai atsegti.

3. Kad avalynė ilgiau tarnautų, būtina ją prižiūrėti. Avalynė valoma ir prižiūrima remiantis informacija, pateikta šios instrukcijos III punkte.

4. Jeigu vaiko pėdos turi defektų, būtina pasikonsultuoti su gydytoju pediatru arba ortopedu. Negalima pačiam derinti koreguojančių įdėklų. Tik specialistas gali nuspręsti, ar jų reikia.

5. Avalynės negali devėti vaikai, turintys akivaizdžių pėdų odos pakitimų, sergantys egzema ir diabetinės pėdos sindromu, turintys opą ar kitus negalavimus.

6. Šalutinis poveikis nenustatytas. Gaminys turi būti naudojamas pagal paskirtį ir rekomendacijas, pateiktas naudojimo instrukcijoje.

III. Valymas ir priežiūros priemonės

Pagrindinė ir absoliuti taisyklė numeris vienas - sistemiškumas. Jeigu nesirūpinsi savo baltais batais ir apleisite jų valymą keletą savaičių, galite turėti rimtų keblumų, norint grąžinti jiems buvusią išvaizdą. Didesnes dėmes, nešvarumus ar tiesiog purvą būtina nuvalyti tiesiog iš karto. 

Priklausomai nuo to, iš ko yra pagaminti batai, būtina yra rinktis atitinkamą valymo priemonę. Tekstilinėmis ir sintetinėmis medžiagoms tinka visai kitos priemonės negu odai ar zomšai. Produktų rinka skirta avalynės priežiūrai lenkia mūsų reikalavimus. Turime jau ne tik įvairias pastas ar impregnantus, bet ir valomąsias priemones. Tačiau nepamirškime visada rinktis atitinkamą priemonę skirtą būtent šiai medžiagai, iš kurios pagaminti mūsų batai ir vengti  tokių pigių, buitinių priemonių kaip-cheminis valiklis. Ši priemonė tikrai lengvai pasiekiama, tačiau greitu būdu sugeba sugadinti medžiagos struktūrą. 

Avalynės valymas ir priežiūra priklauso nuo panaudotos odos tipo. Bet kuriuo atveju odinių batų negalima skalbti skalbimo mašinoje, nes oda praranda savo spalvą ir sukietėja, o klijuotos vietos ir siūlės susilpnėja. Taip pat draudžiama naudoti blizginančius tepalus. Svarbu, kad avalynė nebūtų stipriai sutepta ir visiškai šlapia. Jeigu batai sušlapo, juos reikia iškimšti popieriumi ir džiovinti kambario temperatūroje.

NUBUKAS IR VELIŪRAS

Nešvarumai nuo sauso bato nuvalomi guminiu arba vieliniu šepečiu. Jeigu batai labai sutepti, naudojamos putos įsiskverbiančias į bato struktūrą ir tirpdančios bet kokius nešvarumus. Užpurškus putų palaukti kelias minutes ir nuvalyti drėgnu audiniu. Dėmes taip pat galima švelniai pašalinti nuplaunant vandens ir muilo mišiniu. Batus palikti džiūti kambario temperatūroje. Vėliau perbraukti guminiu šepečiu. Priežiūrai reikėtų naudoti purškiamus impregnantus nubukui ir veliūrui. Nenaudoti tepalų ir kremų.  

NATŪRALI ODA SU PLAUKAIS (NAPA)

Nušluostyti drėgnu audiniu ar kempine. Ant sausos ir išvalytos avalynės užtepti atitinkamos spalvos tepalo arba kremo, skirto natūralios odos su plaukais priežiūrai. Batus nupoliruoti šepečiais su šeriais.

LAKUOTA ODA

Nušluostyti drėgnu audiniu ar kempine. Valymui galima naudoti specialius blizginančius skysčius, pašalinančius dulkes ir nešvarumus. Vėliau vertėtų panaudoti silikonu suvilgytas kempines arba nupoliruoti minkštu audiniu. Rodos, nieko nenustebinsime sakydami, kad lakinė oda turi būti prižiūrėta, valoma ir blizginama taip, kaip ir visos odos. 

SVARBU ! Lakuotos odos batų nepatartina nešioti žemesnėje temperatūroje nei 5 C, gali imti trūkinėti, skeldėti, luptis jos viršutinis sluoksnis. Saugoti nuo vandens.

Tinkamai prižiūrima avalynė tarnaus žymiai ilgiau ir atrodys gražiai. Rekomenduojame:

1. Naujus, neavėtus batus rekomenduojama impregnuoti 3 kartus paeiliui.

2. Svarbu teisingai pasirinkti valymo priemones atsižvelgiant į batų sudėtį.

3. Nešiojant batus su membrana rekomenduojame dėvėti kojines, kurių sudėtyje bus ne daugiau kaip 50 proc. medvilnės ar vilnos, tam kad drėgmė iš batų žymiai greičiau išgaruotų. Šio tipo batus būtina papildomai impregnuoti su specialiai membranoms skirta tinkama batų priežiūros priemone.

4. Tirpstantis sniegas, druskos greitai įsigeria į odą. Rekomenduojama grįžus iš lauko nuvalyti batus bei išdžiovinti. Džiovinti reikia kambario temperatūroje, negalima džiovinti prie radiatoriaus.

Reguliariai neatliekant tokių veiksmų batai gali prarasti teikiamą funkciją.

BALTAS PADAS

Batų priežiūros rinkoje tikrai netrūksta priemonių skirtų valyti avalynę bei odos aksesuarus. Universali ir veiksminga priemonė yra šampūnas. Kaip jį naudoti? Paimk šlapią skudurą ir suvilgyk bato paviršių. Vėliau stenkis tolygiai paskirstyti šampūną per visą jo paviršių. Purvinas vietas nuvalyk skudurėliu iki kol dėmės išnyks. Po poros minučių šampūno likutį nuvalyk ir palik batus išdžiūti. Jeigu nepavyko avalynės visiškai išvalyti – veiksmą pakartok dar kartą.

Dantų pasta. Ji išbalins guminį padą ir pašalins dėmes. Dantų pastą galima daug kur naudoti. Vienas iš būdų - išvalyti nešvarius baltus padus. Išspauskite dantų pastos ant seno dantų šepetėlio ir patrinkite nešvarias vietas, kelias minutes palaukite, paskui nuvalykite šlapiu rankšluosčiu. 

Balto pado valymui tais pat tinka valymo servetėlės skirtos paviršių nešvarumams šalinti.

Rašyk
Skambink