Kaip gaminami batukai?

Mama, kaip gaminami batukai?

Aplankysime Mrugala batų gamyklėlę.

Vaikų smalsumas nežino ribų, o mes už tai tiesiog mylim vaikystę ir vaikams padedant galime ją gyventi iš naujo. Klausinėjimas, atradimo džiaugsmas, neribotas pasaulio smalsumas. Mums, suaugusiems, "kodėl ir kaip" jau dažnai nebėra įdomu, nes kai kurie dalykai - tokie akivaizdūs.

Akivaizdūs? Tik ne vaikui, kuris gali valandų valandas aiškintis iš kur bėga vanduo, kodėl šokoladas turi tokią spalvą, kas surenka automobilius gamykloje... Mama, o kaip daromi, lėktuvai? Žinote šiuos klausimus? O tas lūkestis vaiko akyse, nes mes tikrai žinome geriausiai!

Ar mes tikrai žinome?

Taigi, kaip gaminami tokie puikūs batukai? Nuo ko prasideda procesas?

Visi batai, kurie gaminami Mrugala gamykoje, suprojektuoti su viena mintim, kad juos nešios mažos pėdutės. Batai turi būti visų pirma patogūs, lengvai apsiaunami, bet taip pat ir gražūs tiek mamytėms tiek vaikams, kaip žinia kartais sunku tai suderinti :)

Iš pradžių mes nustatome bato formą, paprastai brėžinyje. Numatytas modelis perkeliamas ant padengto popieriaus juostomis kurpaliaus, ar vaiko pėdos kopijos. Popieriaus juostelės su batų dizainu nuimamas nuo kurpaliaus. Tai pagrindas toliau dirbti konstruktoriui kompiuteryje.

Kompiuterinė programa apskaičiuoja kiekvieną batų dalį iš elementų.

Kas yra pagrindiniai batukų bandytojai?

Vaikai! Kiekvieną naują modelį matuojasi vaikai, o mes stengiamės kaip galima geriau pritaikyti. Kartais reikia kelių bandymų pasiekti norimą efektą. Batai turi būti pakankamo aukščio, negali susiaurinti jautrias pėdos sritis, turi gerai saugoti kojas, lengvai užsidėti. Mums svarbiausia, kad batuose taisyklingai būtų pėdos ir vaikams buvo patogu. Kai projektas patvirtinamas, galime pradėti gaminti. Tada mes projektuojame spalvų variantus, pasirenkame odos papuošalus, padus.

Štai batukai ir paruošti JUMS ! Gero avėjimo !

 

NUOTRAUKOS: Paulina Kania

Rašyk
Skambink